Sporazum o suradnji Komore sa Zavodom za javno zdravstvo Istarske županije (ZZJZ IŽ) predviđa suradnju na području usluga koje su zakonska obveza obrtnika, a koje obuhvaćaju:

• obavljanje zdravstvenih pregleda osoba pod zdravstvenim nadzorom, koji obuhvaća sanitarne preglede i održavanje tečajeva higijenskog minimuma;
  • ispitivanje higijenskih uvjeta i mikrobiološke čistoće radnih prostora, pribora i opreme;
  • kontrola uzorka gotovog jela;
  • analiza vode za piće;
  • ispitivanje buke;
  • mjerenje zvučne izolacije;
  • mjerenje emisija iz nepokretnog izvora (npr. kotlovnice);
  • usluge deratizacije i dezinsekcije.

Model “Optimum” odnosi se na ugostiteljstvo i turizam i predviđa popust od 10% za članove Komore na cijene prema cjeniku (za tečaj higijenskog minimuma, uzorkovanja vode za piće, mjerenje buke i zvučne izolacije, mjerenje emisija iz nepokretnog izvora i usluge deratizacije i dezinsekcije.

Model “Baza plus” odnosi se na osobne usluge (frizeri, kozmetičari, njega tijela, saloni za tetoviranje…), te predviđa popust od 10% za članove Komore na usluge tečaja higijenskog minimuma i deratizacije i dezinsekcije.

Model “Baza” odnosi se na obrtnike koji nisu obveznici uzimanja briseva i DDD usluga, a predviđa popust od 10% za članove Komore na zatražene usluge prema cjeniku ZZJZ IŽ.

Dodatno, cijena testiranja na COVID-19 (bris nazofarinks/ždrijelo PCR COV-2) za članove Komore iznosi 500,00kn.