PULA, 3.5.2022

Obrtnička komora Istarske županije (u suradnji s udruženjima obrtnika) organizira 6. i. 7. svibnja u Pazinu „Festival strukovnih zanimanja“, s ciljem promocije i poboljšanja upisa u strukovna zanimanja. Za sudjelovanje se prijavilo 15 srednjih strukovnih škola (14 iz Istarske županije, jedna iz Primorsko goranske županije), te 39 osnovnih škola.

Festival organiziramo na način da se srednje škole prezentiraju na štandovima (video i ostali promotivni materijali, radovi učenika), zajedno s obrtnicima koji će uživo prezentirati svoje struke, te obrtima i tvrtkama koji će ponuditi stipendiranje učenicima.

Učenici završnih razreda osnovnih škola u organizaciji Komore i udruženja obrtnika posjetit će Festival i na taj način dobiti informaciju o mogućnostima upisa i o zanimanjima u koja se žele upisati (petak je rezerviran za organizirane posjete, a subota za pojedinačne posjete s roditeljima). Prijavljeno je oko 800 učenika.

Uz navedeno, planiramo organizirati i okrugli stol – panel raspravu s temom upisa u strukovna zanimanja u Istarskoj županiji. Želja nam je raspraviti sljedeće teme:

• Trenutna situacija s upisima u srednje škole
  • Kako približiti potrebe gospodarstva sustavu obrazovanja
  • Kako olakšati uvođenje novih programa u srednje škole
  • Mogućnosti stipendiranja

Sudionici panel rasprave bit će:

• Ministarstvo gospodarstva i održivog razvoja Republike Hrvatske
  • Hrvatska obrtnička komora
  • Istarska županija
  • Grad Pazin
  • Hrvatski zavod za zapošljavanje – Područni ured Pula.
  • Centar kompetentnosti za ugostiteljska i turistička zanimanja – Pula.

Mjesto događanja: Pazin, Gradska školska sportska dvorana

Petak, 6.5. (10,00h – 19,00h) i subota, 7.5.2022. (10,00h – 14,00h)

Organizacija i potpora:

• Obrtnička komora Istarske županije i udruženja obrtnika
  • Hrvatska obrtnička komora
  • Istarska županija
  • Grad Pazin, Pazin sport d.o.o.